Smaller Default Larger

3 kwietnia 2024 r. Wioletta Gałązka z Wydziału Udostępniania Zbiorów BP w Ciechanowie przeprowadziła zajęcia czytelniczo-edukacyjne z elementami biblioterapii z grupą Uszatków z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia w Ciechanowie. Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który jest obchodzony w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. W tym roku  gospodarzem tego święta była Japonia, a hasło, które przyświecało tej imprezie brzmiało: „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.

Wprowadzeniem do zajęć był list od nieznajomej dziewczynki, która przywitała przedszkolaków i zachęciła ich do wysłuchania opowieści o jej przygodach i o tym, kogo spotkała na swojej drodze. Następnie dzieci wysłuchały baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka” i zmierzyły się z przygotowanymi dla nich zadaniami. Przedszkolaki ułożyły obrazkowy plan wydarzeń oraz wzięły udział w zabawie Prawda/Fałsz. Na koniec dzieci przygotowały piękną pracę plastyczną.

Podsumowaniem zajęć był kolejny list, w którym Calineczka podziękowała przedszkolakom za ich wspaniałą pracę oraz zwróciła się do nich z przesłaniem, że warto być dobrym i  uczynnym, ponieważ dobro, które dajemy kiedyś na pewno do nas wróci.